Prodej nových i použitých

Strojů a zařízení

pro odpadové hospodářství

Úvodní strana » Aktuality » Briklis a Laski

Briklis a Laski

Zastupujeme dvě nové firmy: Briklis - výrobce briketovacích lisů, Laski - profesionální komunální technika.
 


Briklis

O firmě

BRIKLIS patří mezi tradiční, moderní a respektované evropské výrobce briketovacích lisů. Vyrobili jsme již 3 500 lisů, které pracují v průmyslu, zemědělství a v řemeslné výrobě. Vyvážíme 60 % produkce do více než 30 zemích světa. Nejvzdálenější technologie jsme postavili v Brazílii, Indii a Mongolsku.

briklis.jpg

 

 

 

Jak jsme začínali

Myšlenka vyrábět dřevěné brikety se zrodila v hlavě Ing. Medka a Ing. Šmejkala po návštěvě Německa v roce 1988, ale chyběly peníze na koupi zařízení. Úvěr od banky bychom spláceli řadu let a tak jsme zkusili vyrobit lis sami. První prototyp jsme postavili na koleně v garáži. Ve zkouškách obstál a tak v údržbářské dílně táborského Agrostavu vedle svého zaměstnání jsme začali na jaře roku 1990 stavět první briketovací lis.

Historie firmy BRIKLIS

V prosinci roku 1991 jsme založili společnost BRIKLIS, spol. s.r.o. Pronajali jsme si a později zakoupili opravářskou dílnu ve Slapech a přibrali dalšího společníka Ing. Čabelku. S  pomocí bezúročné půjčky na podporu projektů rozvoje OZE jsme vyvinuli další typy lisů. První lis na zpracování pilin byl vyroben v roce 1991, první lis na zpracování kovů v roce 1996.

Briketovací lisy BrikStar, z nichž nejprodávanější je BrikStar 30-12 a 50-12, jsou nosným výrobním programem naší firmy. Pro využití odpadů z pilařských provozů jsme vyvinuli sušárnou pilin pro úpravu materiálu před briketováním. Lisy na kovové odpady jsou velmi perspektivní technologií. V dnešní době, kdy vzrůstá poptávka po kusovém kovové odpadu a zdroje surovin klesají, jsou lisy na kovový odpad velmi dobrým prodejním artiklem.

V roce 2003 po zakoupení pozemků a rozestavěné stavby byla zahájena výstavba nové výrobní haly a kanceláří. V roce 2005 jsme dokončili výstavbu moderního areálu nákladem 35 milionů korun. Zaměstnáváme zde 70 lidí z Malšic a okolí. Máme svou vlastní projekční a konstrukční kancelář, kde navrhujeme a projektujeme i speciální lisy a jednoúčelové stroje. Ve spolupráci s výzkumnými ústavy a vysokými školami hledáme další možnosti pro použití briketovacích lisů.

Na počátku roku 2010 jsme za podpory peněz z dotačních programů POTENCIÁL a ŠKOLICÍ SŘEDISKA dokončili výstavbu školícího, vývojového a zkušebního střediska, kde provádíme zkoušky lisování různých druhů odpadů, vyvíjíme nové typy lisů pro různé materiály. Jsme schopni dodávat celé technologické celky pro zpracování různých druhů odpadů.

Strategie

Zásada pro obchodní strategii BRIKLIS je být stále blízko zákazníka, nabízet mu produkty šité na míru a řešit jeho požadavky a problémy. Není důležité, zda chce zákazník briketovat dřevo, slámu, papír či kovy. Umíme lisovat většinu požadovaných odpadů. Nerozlišujeme, zda jde o zařízení malého výkonu či nákladnou technologii.

V roce 1995 jsme získali Cenu profesionálů dřevozpracujícího průmyslu, v letech 2008 a 2009 ceny GRAND PRIX FOR WASTE v Praze za nejlepší exponáty veletrhu.

Laski

Profil firmy LASKI, s.r.o.contents_paragraph_right_horizontal_tmb_14.png

Firma Laski, s.r.o. vznikla v roce 1992 jako obchodní organizace zabývající se prodejem náhradních dílů na zemědělské stroje.

V roce 1993 firma získala od americké firmy KOHLER oficiální zastoupení na prodej spalovacích motorů KOHLER na území České republiky, Slovenska a Polska. Největší úspěchy s těmito motory měla firma Laski v letech 1993 a 1994. Český reprezentant Tomáš Suchánek získal v roce 1993 na mistrovství Evropy 1. místo v ultralehkém létání. ,o rok později titul mistra světa. Motor pro vítězné letadlo opět připravila firma Laski a zároveň tento letoun pomohla upravit a vyladit.

Od svého vzniku firma Laski se dále věnovala rozvoji svých výrobků, kterých je v současné době více než 60 typů. Mezi stěžejní stroje patří frézy na pařezy, nyní vyráběny ve 23 - modifikacích, štěpkovače, drážkovače, zametací kartáče, vysavače listí, atd. Tyto stroje firma vyváží do více jak 40-ti zemí Evropy, Ruska, Indie, Chile, Austrálie a další.

V roce 1994 získala fréza na pařezy ocenění od ekologického svazu Českých ochránců přírody za šetrný stroj k životnímu prostředí, v soutěži Hanácká žížala. Výrobky firmy byly oceněny na řadě mezinárodních výstav, jako např. GRAND PRIX Techagro, GRAND PRIX Silva reginaa další.

V roce 1998 přišel největší úspěch a to ocenění nejlepší výrobek GRAND PRIX pro frézu na pařezy F450/18 AE na výstavě TECHAGRO v Brně.

Od roku 1999 firma Laski zastupuje italskou firmy Lombardini při prodeji dieslových motorů LOMBARDINI naúzemí ČR.

Firma Laski prošla od založení v roce 1992 rozsáhlými vývojovými změnami. Začínala jako malá firma s 3-mi pracovníky v jedné kanceláři a malé dílně. Během těchto let vybudovala a stále buduje nové dílny a kanceláře. Nyní zaměstnává více jak 50 zaměstnanců.

Trvalá inovace výrobního sortimentu firmy Laski s.r.o byla korunována nejnovějším a nejdůležitějším oceněním v historii firmy a to zlatou medailí Grand Prix Silva Regina 2008 za ucelenou řadu drtičů a štěpkovačů  KDO a LS na mezinárodním veletrhu Techagro a Silva Regina 2008.

Firma Laski se stala jednou z nejdůležitějších firem v Moravském regionu. Exportuje 90 procent své produkce do zahraničí, což se daří jen několika málo firmám v České republice. Vzhledem k image firmy a ratingu firmy byla firma Laski vyhodnocena jako nejlepší firma Olomouckého kraje pro rok 2012.

Potencionální zákazníci společnosti Laski,s.r.o. jsou  města, obce, technické služby, správa údržba silnic, živnostníci a firmy zabývajícíse výrobou  štěpky, která se dále používá pro ekologické vytápění objektů a nebo jako ekologická likvidace dřevního odpadu, živnostníci a firmy zabývající se frézováním pařezů, arboristické firmy i drobní zahrádkáři .

Youtube

Odkaz na youtube stránku, kde můžete najít videa našich strojů

Zde